دات نت نیوک
جستجو
  17 خرداد 1399
اخبار
تاریخ انتشار: شنبه 11 اسفند 1397
تلاش مجتمع گاز پارس جنوبی برای داخلی سازی تجهیزات

  تلاش مجتمع گاز پارس جنوبی برای داخلی سازی تجهیزات

امتیاز: Article Rating

نشست سازندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان با مدیران بازرگانی مجتمع گاز پارس جنوبی با حضور دکتر سعید پاک سرشت، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران برگزار شد.

به گزارش نفتون به نقل از روابط عمومی مجتمع گاز پارس جنوبی پاک سرشت با ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه تأمین کالا توسط شرکت های داخلی در مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: نتایج کارها و فعالیت هایی که امروز می بینیم، بیش از یک دهه سابقه دارد و این باعث خوشحالی است.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران افزود: فعالیت هایی که امروز در قالب شرکت های دانش بنیان صورت گرفته، در شکل گیری کارهای فناوری و مجموعه های دانشی از حدود 20 سال قبل شروع شده است و امروز دستاوردهای آن را مشاهده می کنیم.

وی ورود شرکت های دانش بنیان به زنجیره تأمین کالاهای مورد نیاز صنایع و فضای کسب و کار را اتفاق بسیار مبارکی دانست و گفت: در این عرصه فضا برای بهبود و ارتقا بسیار است و هنوز در ابتدای راه هستیم. این به منزله این است که باید با همفکری برای رفع نقاط ضعف راه حل پیدا کنیم.

پاک سرشت گفت: اگرچه قوانین و مقررات پشتیبان برای حمایت بازار فناوری و محصولات دانش بنیان در داخل کشور شکل گرفته اما باید بدانیم این قوانین نیازمند بهبود و عملیاتی شدن است.

وی در ادامه با بیان اینکه وجود این نگاه مثبت به ساخت داخل در مجتمع گاز پارس جنوبی به عنوان یک مرکز و قلب صنعتی در کشور بسیار خوشحال کننده است، گفت: این شرکت یک مجموعه علاقمند دارای یک هدف مشخص برای بومی سازی و داخلی سازی است که به صورت جدی در حال انجام است و در همین راستا ارتباط مناسبی با شرکت های داخلی دارد.

پاک سرشت افزود: اهداف مورد نظر شرکت ملی گاز ایران و تأمین کنندگان یکی است و آن ارتقا توان ساخت داخل توسط سازندگان داخلی است که در این کار هر دو طرف برنده خواهند بود. مجتمع گاز پارس جنوبی با ایجاد تأمین کننده داخلی و تأمین کالا و بهره مندی از منافع آن و شرکت های داخلی با رسیدن به منافع اقتصادی.

وی با اشاره به فعالیت های خوب صورت گرفته طی دو سال اخیر گفت: در این مدت ساز و کارهایی تعریف شده که این بازار فنآوری در داخل صنعت گاز شکل گیرد و همه تلاش می کنیم که هم متقاضی و هم تولید کننده ارتباطات شفافی داشته باشند.

پاک سرشت افزود: برای این اهداف از ابزارهای قانونی و حمایتی استفاده می کنیم و فن بازار صنعت گاز با استفاده از قوانین موجود برای این کار شکل گرفته و سعی می کند، این بازار فناوری را تسهیل کند.

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل