دات نت نیوک
جستجو
  17 فروردین 1399
اخبار
تاریخ انتشار: پنجشنبه 29 اسفند 1398
چرا ترامپ به کرونا «ویروس چینی» می‌گوید؟

  چرا ترامپ به کرونا «ویروس چینی» می‌گوید؟

امتیاز: Article Rating

به کزارش نفتون:  ترامپ با تشریح منطق خود برای استفاده ازعبارت «ویروس چینی» به جای کرونا، گفت: این اصلا نژادپرستی نیست. به این خاطر که ویروس از چین آمده است.

کاربرد این عبارت توسط ترامپ مقامات چینی را خشمگین کرده و منجر به انتقادات گسترده ای شده است. کارشناسان چینی معتقد هستند که برچسب زدن به ویروس کرونا به این شیوه فقط تنش های بین دو کشور را افزایش می دهد و منجر به نوعی بیگانه هراسی می شود. براساس برخی گزارش ها، بخاطر تصور اینکه چین پدیدآورنده ویروس کرونا است توهین های نژادی و برخوردهای فیزیکی در برخی موارد صورت گرفته است.

سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه شنبه در مورد استفاده از عبارت «ویروس چین» از سوی ترامپ گفت: این کار یعنی انگ زدن به چین و ما خشم و مخالفت خود را با آن اعلام می‌کنیم.

«گنگ شوانگ» تاکید کرد سازمان بهداشت جهانی و جامعه جهانی به روشنی با ربط دادن یک ویروس به یک کشور یا منطقه خاص و بدنام کردن آن از این طریق مخالفت کرده اند آمریکا اول باید تلاش کند وظایف خود را به خوبی انجام دهد و در ادامه در همکاری بین المللی برای مقابله با کرونا و حفظ امنیت بهداشت عمومی جهانی نقش سازنده ای ایفا کند.

این مورد نادر از هشدار شدید چین به آمریکا نسبت به انگ زدن‌های آن کشور پس از شیوع کرونا مورد توجه بسیار جامعه جهانی قرار گرفته است.

 
 
منبع: ایرنا

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل