جستجو
  پنجشنبه، 11 آذر 1400
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 شهریور 1400
با هدف افزایش تولید حفاری چاه ۴۴ دهلران تکمیل شد

  با هدف افزایش تولید حفاری چاه ۴۴ دهلران تکمیل شد

امتیاز: Article Rating
چاه شماره ۴۴ دهلران در استان ایلام با بهره‌گیری از تجهیزات سرچاهی ساخت داخل با دبی اولیه یک هزار و ۵۰۰ بشکه در روز آماده بهره‌برداری شد.

به گزارش نفتون، مسعود اسمعیلی، مجری طرح‌های توسعه تنگ‌بیجار و استمرار و نگهداشت تولید میدان‌های غرب کشور گفت: عملیات حفاری چاه شماره ۴۴ دهلران در مسیر اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت این میدان در دستور کار قرار گرفت و مطالعات و اجرای فعالیت‌های زیرسطحی و حفاری این چاه توسط مهندسان و کارشناسان امور فنی این شرکت پیگیری و محقق شد.

وی افزود: این چاه با نصب تسهیلات و شیرآلات سرچاهی، شن‌گیر (StoneTrape)، خطوط لوله درون واحدی و ایجاد جاده دسترسی و خطوط لوله جریانی انتقال به طول بیش از ۱۰ کیلومتر، نفت استحصال‌شده را برای فرآورش به واحد نمک‌زدایی دهلران انتقال می‌دهد.

مجری طرح‌های توسعه تنگ‌بیجار و استمرار و نگهداشت تولید میدان‌های غرب کشور یادآور شد: دبی و تولید اولیه چاه شماره ۴۴ دهلران روزانه یک هزار و ۵۰۰ بشکه است که با پیش‌بینی‌های انجام‌شده تولید واقعی این چاه در آینده‌ای نزدیک افزایش می‌یابد.

به گفته اسمعیلی، به‌منظور افزایش تولید از این میدان، تکمیل چهار حلقه چاه دیگر نیز در حال اجراست که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال عملیاتی شوند.

میدان نفتی دهلران از جمله میدان‌های مشترک در غرب کشور است که در گستره عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب قرار دارد.منبع: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: