جستجو
  دوشنبه، 29 دی 1399
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 01 اردیبهشت 1394
تعویق انتخاب اعضای ناظر کمیسیون انرژی در شورای عالی انرژی برای چهارمین بار

  تعویق انتخاب اعضای ناظر کمیسیون انرژی در شورای عالی انرژی برای چهارمین بار

امتیاز: Article Rating

به گزارش نفتون، در متن قانون عضویت و لغو عضویت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در برخی شوراهای عالی، شوراها، مجامع و سایر هیئتها آمده که نمایندگان مجلس با معرفی کمیسیون تخصصی به عنوان ناظر به عضویت شوراهای عالی کشور درآیند.

طبق این تأکید قانونی، مقرر شده بود که در هفته پایانی سال 93، دو تن از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر به عضویت شورای عالی انرژی کشور انتخاب شوند، اما در جلسه کمیسیون انرژی که یکشنبه مورخ بیست و چهارم اسفندماه تشکیل شد، این انتخاب انجام نگرفت و با اتفاق نظر اعضای این کمیسیون، به سال 94 موکول شد.

این برنامه در دستور جلسه کمیسیون انرژی در نخستین هفته کاری مجلس در سال جدید قرار گرفت، اما باز هم اجرای آن محقق نشد. پس از آن قرار بود سه شنبه هفته گدشته (بیست و پنجم فروردین) این انتخاب در کمیسیون انرژی مجلس به رأی گذاشته شود که باز هم این کار صورت نگرفت و برای سومین بار انتخاب دو عضو ناظر کمیسیون انرژی در شورای عالی انرژی به تأخیر افتاد.

انتخاب اعضای ناظر کمیسیون انرژی در شورای عالی انرژی در دستور کار جلسه یکشنبه این هفته (سی ام فروردین) کمیسیون انرژی مجلس قرار داشت که باز هم این رأی گیری انجام نشد و برای بار چهارم این کار به تعویق افتاد.

شورای عالی انرژی کشور موضوع ماده 3 قانون اصلاح مواد 2 و 4 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است که در تاریخ سی ام تیرماه 1381 تشکیل این شورا به تصویب رسیده اما در 13 سال گذشته، دولت های مختلف نسبت به ضرورت تشکیل آن توجه لازم را معطوف نداشته اند و در عمل تشکیل شورای عالی انرژی کشور تا امروز مغفول مانده است.

منبع: تسنيم

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: