تاریخ انتشار: چهارشنبه 20 بهمن 1400
تفاهم همکاری میان شرکت‌های نفت خزر و پتروایران/ تاکید بر اکتشاف در چاه های اولویت دار خزر جنوبی  

  تفاهم همکاری میان شرکت‌های نفت خزر و پتروایران/ تاکید بر اکتشاف در چاه های اولویت دار خزر جنوبی  

امتیاز: Article Rating

شرکت‌های نفت خزر و پترو ایران در حاشیه نمایشگاه تخصصی صنعت نفت اهواز ۱۴۰۰ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش  نفتون به نقل از روابط عمومی شرکت نفت خزر تفاهم‌نامه همکاری شرکت‌های نفت خزر و توسعه پتروایران روزسه‌شنبه، ۱۹ بهمن‌ماه  در حاشیه برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت نفت اهواز به امضای مهندس مراد کمالی، مدیرعامل شرکت نفت خزر و سپهر سپهری، مدیرعامل شرکت توسعه پتروایران رسید.

 

با توجه به تجربه‌های دو شرکت در حوزه بالادست صنعت نفت در این تفاهم‌نامه بر توسعه همکاری‌ها، امکان‌سنجی و مطالعه موردی و تکمیل چاه‌ها و تجهیزات سرچاهی، درون‌چاهی و انتقال هیدروکربن از بستر دریا با شناور پالایشی (FPSO) تأکید شده است.

 

 

شایان ذکر است در این تفاهم‌نامه دو طرف توافق کردند نسبت به آزمایشی طولانی‌مدت چاه‌های بلوک ۶ در بخش میانی دریای خزر که در عمق ۷۰۰ متری بستر دریا قرار دارد همکاری کنند و بر انجام عملیات اکتشافی و توسعه در بلوک‌های دارای اولویت حوزه خزر جنوبی که مطالعات آن پیش ازاین انجام گرفته تأکید شده است.

 

شایان ذکر است این تفاهم‌نامه پس از تشکیل جلسات کمیته همکاری های مشترک و انجام مطالعات کارشناسی به تفصیل در ۷ بند تنظیم شده و مقرر است هر دو طرف در حیطه تجربه‌های و تخصص‌های مورد نیاز برای توسعه و بهره‌برداری از خزر جنوبی همکاری داشته باشند.

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: