جستجو
  دوشنبه، 29 دی 1399
تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 آبان 1398
سهم بالای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های صنعت گاز

  سهم بالای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های صنعت گاز

امتیاز: Article Rating

به گزارش خبرنگارنفتون، حسن منتظرتربتی در حاشیه دیدار وزیر نفت با فعالان بخش خصوصی اظهار کرد: خوشبختانه بخش خصوصی در سال‌های گذشته در دو بعد سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه در شرکت ملی گاز ایران به‌خوبی عمل کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه شرکت ملی گاز ایران بیشترین جذب سرمایه از سوی بخش خصوصی را در سال‌های اخیر داشته است، تصریح کرد: اجرای خط لوله ششم سراسری و ایستگاه‌های آن و همچنین احداث خطوط لوله و تاسیسات صادرات گاز ایران به عراق از جمله‌ کارهایی است که از سوی بخش خصوصی در این شرکت انجام شده است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه همه کالاهای شبکه‌های توزیع و انتقال گاز اکنون از سوی سازندگان داخلی تامین می‌شود، افزود: عمده تجهیزات بخش پالایشگاهی صنعت گاز  داخلی‌سازی شده و تلاشمان این است برای دیگر تجهیزات باقیمانده که به فناوری بالای نیاز دارند از ظرفیت شرکت‌های استارت‌آپ و فن بازارها استفاده کنیم.

منتظرتربتی وضع پیمانکاران داخلی در اجرای پروژه خطوط لوله و ایستگاه تقویت فشار را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: پیمانکاران ایرانی در این بخش‌ها می‌توانند در خارج از کشور نیز فعالیت کنند.

وی، طولانی بودن فرآیند مناقصه و تغییر قیمت ارز را عمده مشکل مطرح‌شده از سوی پیمانکاران در این نشست عنوان کرد و گفت: این مشکلات را در نشست‌هایی که خواهیم گذاشت، برطرف می‌کنیم.

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: