تاریخ انتشار: یکشنبه 08 خرداد 1401

   همکاری‎های مشترک نفت خزر و موسسه مطالعات انرژی کلید خورد

امتیاز: Article Rating

 

شرکت نفت خزر و موسسه مطالعات بین المللی انرژی با محوریت گسترش ارتباطات و تعاملات در موضوعات علمی، پژوهشی و کاربردی در جلسه ای با حضور مدیران ارشد دو مجموعه، همکاری مشترک خود را آغاز کردند.

به گزارش نفتون به نقل از روابط عمومی شرکت نفت خزر، مهندس کمالی مدیرعامل شرکت نفت خزر در نشست مشترک با دکتر محمد صادق جوکار؛ رئیس مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با محوریت گسترش ارتباطات و تعاملات در بخش های علمی، پژوهشی و کاربردی، نقش دستیابی به دانش و نقشه راه هدفمند در حوزه فعالیت آب های عمیق را برای شرکت نفت خزر مهم دانست و گفت: ارتباط و تعامل با مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی باید از طریق برگزاری نشست‌های دو جانبه و مشترک افزایش یابد تا از این طریق ضمن احصاء اولویت‌های پژوهشی، شاهد پیشرفت در زمینه‌های فنی و تخصصی و فعالیت های خاص این شرکت باشیم.

مهندس کمالی برگزاری این نشست‌های مشترک را ضروری دانست و بر لزوم تقویت تعاملات بین دو مجموعه در حوزه های علمی و آینده پژوهی تأکید نمود.

وی ضمن تشریح نیازهای آموزشی و پژوهشی نفت خزر، ابراز امیدواری نمود که در سایه همکاری های مشترک، بستر لازم از طریق ظرفیت‌های علمی مؤسسه مطالعات بین المللی انرژی جهت همکاری‌های مشترک دوجانبه تقویت و توسعه یابد.

مهندس کمالی اظهار داشت: شرکت نفت خزر به ‌عنوان سکاندار فعالیت‌های اکتشافی و توسعه‌ای در شمال کشور و دریای خزر با بسیاری از ناشناخته‌ها روبه‌روست که هرکدام از این موارد نیازمند انجام مطالعات پژوهشی گسترده و تبیین نقشه راه صحیح است.

دكتر محمدصادق جوکار رئیس مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با بیان اینکه این مؤسسه اتاق فکر وزارت نفت است، نقش مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی به‌دلیل افزایش تحولات منطقه ای و جهانی را پررنگ دانست و افزود: در دولت سیزدهم ارتباط تنگاتنگی بین مؤسسه مطالعات و بخش های مختلف صنعت نفت در حال شکل گرفتن است و همه تلاش ما بر آن است تا برای پیشبرد اهداف، با دیگر بخش‌های صنعت نفت همکاری اثربخش علمی و عملیاتی داشته باشیم.

دکتر جوکار با بیان اینکه دانش یک عامل کلیدی و یک دارایی استراتژیک برای نوآوری، بهبود و توسعه در صنعت نفت و گاز است، گفت: همکاری های مشترک می تواند عاملی مؤثر و تعیین کننده در بهبود عملکردهای جاری و ترسیم نقشه راه برای فعالیت در این منطقه استراتژیک باشد.

وی افزود: مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با توجه به برخورداری از پتانسیل ها و ظرفیت‌های قابل توجه علمی می‌تواند پاسخگوی نیازهای در حال رشد نفت خزر در حوزه «آموزش و بهسازی نیروی انسانی» و «مطالعات و پژوهش های کاربردی» و در مجموع تعامل و همکاری برای تقویت این حوزه خطیر باشد.

شایان ذکر است در این نشست مقرر شد دفتر مطالعات انرژی کاسپین توسط معاونت پژوهش موسسه بین المللی مطالعات انرژی تشکیل شود و بر اساس سیاستگذاری ها و برنامه ریزی کلان در راستای تعیین راهبردها، خط مشی ها و توسعه فعالیت ها در حوزه دریای خزر همکاری های تخصصی بین دو مجموعه صورت پذیرد .

 

 

فایل های پیوستی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: