جستجو
  چهارشنبه، 7 آبان 1399
تاریخ انتشار: جمعه 17 مرداد 1399
 عملیات احداث پروژه الفین و پلی اتیلن در قطب انرژی کشور آغاز شد/صدا و سیماهم به جمع سرمایه گذاران پتروشیمی پیوست

  عملیات احداث پروژه الفین و پلی اتیلن در قطب انرژی کشور آغاز شد/صدا و سیماهم به جمع سرمایه گذاران پتروشیمی پیوست

امتیاز: Article Rating

امروز صبح همزمان با روز خبرنگار و عید سعید غدیر خم کار اجرایی و مراسم کلنگ زنی پتروشیمی "ویستا انرژی ارغوان" با سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی صدا و سیما با حضور مهندس شهریاری معاون اجرایی صدا و سیما - مهندس خرمدل، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس - مهندس مشکین فام مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس و مدیر جذب سرمایه شرکت ملی صنایع پتروشیمی آغاز شد.

مهندس ایرج خرمدل، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارس در حاشیه مراسم کلنگ زنی ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه و تبریک عید سعید غدیر خم گفت: در حال حاضر کشور در شرایط سخت تحریم قرار دارد ولی با اینحال روز گذشته سه پروژه عظیم ملی با حضور رییس جمهوری و وزیر نفت افتتاح شد. امروز هم شاهد مراسم کلنگ زنی پروژه ملی پتروشیمی از سوی صدا و سیما هستیم و این نشان از عظم راسخ مسولان برای توسعه کشور دارد و به لطف خدا تحریم ها مشکلی در احداث پروژه های پتروشیمی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به صحبت های روز گذشته رییس جمهوری و وزیر نفت در خصوص اشتغالزایی و بازگشت سرمایه اشاره کرد و گفت: نکته مهمی که در بین مسوولین استان و شهرستان های همجوار و نمایندگان محترم استان و شهرستانهای جم، کنگان، دیر و عسلویه و همچنین مقامات سیاسی، نظامی، انتظامی و امنیتی و نماینده محترم ولی فقیه در استان و نماینده محترم استان در مجلس خبرگان رهبری وجود دارد بحث اشتغال زایی و رونق کسب و کار و ایجاد امید و روحیه همدلی است و تلاش داریم زمینه ورود سرمایه گذاران به منطقه ویژه پارس را تسهیل کنیم.

 

 

خرمدل با اشاره به اینکه دغدغه اصلی مسئولین در منطقه و استان بوشهر بحث اشتغال است گفت : تمام تلاش ما ایجاد زمینه های اشتغال پویا و مثبت با الویت بومی ها است.

 

مدیرعامل منطقه ویژه پارس به میزان اشتغال زایی این طرح عظیم ملی که با سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی صدا و سیما صورت گرفته است اشاره کرد و گفت: میزان اشتغال زایی این طرح در زمان ساخت حدودا ۷۰۰۰ نفر و بعد از اتمام ساخت و بهره برداری به صورت مستقیم ۲۰۰۰ نفر خواهد بود.

 

خرمدل با اشاره به اینکه روزهای پایانی بهره برداری از پروژه های پالایشگاهی توسعه فازهای پارس جنوبی نزدیک است تصریح کرد: با تمام توان زمینه های حضور سرمایه گذاران برای تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی به خصوص پایین دستی محصولات متانول تسهیل شده و از سرمایه گذاران استقبال می کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: منطقه ویژه پارس با تمام توان در کنار سرمایه گذاران خواهد بود و از برنامه های مهم منطقه ویژه پارس فراخوان تور سرمایه ‌گذاری است و گام دوم توسعه پارس جنوبی تکمیل زنجیره پایین دستی است. 
( منبع: نفت ما) 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: