جستجو
  چهارشنبه، 7 آبان 1399
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 مهر 1399
تکمیل گازرسانی به مجتمع طلای زره‌شوران تکاب در آذربایجان غربی

  تکمیل گازرسانی به مجتمع طلای زره‌شوران تکاب در آذربایجان غربی

امتیاز: Article Rating

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان‌غربی از تکمیل گازرسانی به مجتمع طلای زره‌شوران تکاب در این استان خبر داد.
به گزارش نفتون،  علیرضا شیخی با بیان اینکه پروژه خط تغذیه مجتمع طلای زره‌شوران و روستاهای تابع به طول ۴۶ کیلومتر به اتمام رسیده است، اظهار کرد: با توجه به تایید نتایج آزمایش‌های مقاومت، نشتی و پوشش، خط تغذیه آماده تزریق گاز و تحویل آن به این مجتمع است.
وی با اشاره به تکمیل شبکه گازرسانی روستای قراقیه، واقع در محور گازرسانی زره‌شوران و احمدآباد تکاب، افزود: هم‌اکنون گاز این روستا نیز به همراه خط تغذیه مجتمع طلای زره‌شوران آماده تزریق گاز است.
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان‌غربی از شرایط سخت جغرافیایی، ۴۰۰ مورد معارض اراضی موجود در مسیر، توسعه و تعریض جاده تکاب به دندی و تداخل آن با لوله گاز اجرا شده و تخریب آن در سه نقطه به طول یک کیلومتر و جابه‌جایی و مرمت آن در کنار شیوع ویروس کرونا، به‌عنوان بزرگ‌ترین موانع اجرای پروژه گازرسانی محور زره‌شوران و احمدآباد تکاب یاد کرد و گفت: با تلاش کارکنان شرکت گاز استان، این مشکلات حل شد تا بزرگ‌ترین مجتمع طلای خاورمیانه و روستاهای در مسیر آن از نعمت گاز بهره‌مند شوند.
شیخی درباره گازدار شدن دیگر روستاهای این محور نیز اعلام کرد: ۱۴ روستای دیگر در مرحله آزمایش بوده است و ان‌شاءالله پس از تأیید آزمایش‌ها، پروژه گازرسانی آنها نیز به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه پروژه گازرسانی مجتمع طلای زره‌شوران، به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: با هماهنگی‌های انجام‌شده، مقرر است این پروژه با حضور محمود آستانه، مشاور وزیر و نماینده وزارت نفت در طرح‌های گازرسانی بیع‌متقابل افتتاح شود.
مجتمع طلای زره شوران بزرگ‌ترین مجتمع طلا خاورمیانه است که در جنوب استان آذربایجان غربی در شهر تکاب قرار گرفته است.

 

منبع: شانا
 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: