جستجو
  یکشنبه، 28 دی 1399
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 خرداد 1399
خشم نخست‌وزیر انگلیس از سرنگونی چرچیل

  خشم نخست‌وزیر انگلیس از سرنگونی چرچیل

امتیاز: Article Rating

بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به تلاش‌ معترضان به تبعیض‌نژادی در این کشور برای نابودی برخی نمادها و مجسمه‌ها گفت: در مقابل هرگونه اقدامی برای سرنگونی مجسمه وینستون چرچیل قهرمان محبوبش «تا آخرین نفس خواهد جنگید.»

به گزارش نفتون، چرچیل نخست وزیر بریتانیا در دوران جنگ جهانی دوم بود. مجسمه او در میدان پارلمان لندن قرار دارد.
به گزارش روزنامه سان، جانسون، چرچیل  را یکی از «بزرگترین رهبران کشورش توصیف کرد و متهم کردن او به تبعیض‌نژادی را «اوج حماقت» دانست.

نخست‌وزیر انگلیس در مقاله‌ای در روزنامه دیلی تلگراف، از این مجسمه که معترضان قصد پایین آوردن آن را دارند دفاع کرد و درباره تلاش‌ها برای تغییر تصویر گرافیکی از مناظر فرهنگی بریتانیا هشدار داد.

وی در این مقاله نوشت: تا آخرین نفس در مقابل هرگونه تلاش برای پایین آوردن این مجسمه مقاومت می‌کند؛ نابودی اموال عمومی از طریق خشونت اشتباه است؛ درباره کارزاری که تلاش می‌کند چهره فرهنگی کشور را تغییر دهد، شدیدا تردید دارم.

جانسون، چنین اقداماتی را تحریف تاریخ خواند و گفت: اگر شروع به پاکسازی سوابق تاریخی و تصاویر همه کسانی کنیم که با دیدگاه‌های ما مخالفند، گرفتار یک دروغ بزرگ و تحریف تاریخ خود شده‌ایم.
وی افزود: دولت باید به جای نمادها، به اصل مشکل رسیدگی و آن را برطرف کند.

نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به اعتراض‌ها در کشورش که به دنبال خشم عمومی در آمریکا در نتیجه کشته شدن یک سیاهپوست به‌دست پلیس آمریکا و ناآرامی‌ها در مخالفت با تبعیض‌نژادی آغاز شده است، نوشت: ما باید مسائل حال حاضر را حل کنیم نه اینکه برای بازنویسی گذشته تلاش کنیم؛ این بدان معناست که هرگز نباید گرفتار بحث‌های بی‌پایان درباره چهره‌های تاریخی مشهوری شویم که باید در معرض دید مردم باشند.

به گزارش ایرنا، در روزهای اخیر معترضان انگلیسی به نشانه مخالفت به نژادپرستی و اعلام همبستگی با مردم آمریکا، در لندن و چند شهر دیگر دست به تظاهرات زده‌اند. در این تظاهرات، معترضان و نیروهای ضد شورش مقابل دفتر نخست‌وزیری درگیر شدند که به مجروح شدن شماری از هر دو طرف‌ منجر شد. 

هشت تندیس متعلق به شخصیت‌های بلندپایه سیاسی در پایتخت انگلیس، از ترس تعرض و واژگونی‌ آنها توسط معترضان به ضدنژادپرستی پوشیده شد.
این اقدام پس از آن صورت گرفت که هزاران معترض در انگلیس، دیروز(یکشنبه ۲۵ خرداد) مجسمه «ادوارد کلستون» یکی از برده‌داران ثروتمند قرن ۱۷ را در شهر بریستول سرنگون کرده و به آب انداختند.

 

منبع: ایرنا

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: