جستجو
  پنجشنبه، 6 آذر 1399
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 27 خرداد 1399
سرلشکر باقری به مجلس گزارش داد

  سرلشکر باقری به مجلس گزارش داد

امتیاز: Article Rating

سخنگوی هیات رییسه مجلس از بررسی مسائل حوزه دفاعی با حضور سرلشکر باقری در جلسه غیرعلنی امروز مجلس خبر داد و گفت: رییس ستاد کل نیروهای مسلح در این جلسه از مزیت‌های دفاعی ایران در منطقه برای نمایندگان توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش نفتون، «محمدحسین فرهنگی» روز یکشنبه در حاشیه جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی درباره جزییات این نشست غیرعلنی در جمع خبرنگاران گفت: در بخش اول جلسه غیر علنی امروز مجلس،  سردار سرلشکر باقری رییس کل نیروهای مسلح گزارشی در خصوص مسائل دفاعی کشور مطرح کرده و در بخش دوم نیز مسائل داخلی مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: سرلشکر باقری در بخش اول گزارش دقیقی را در خصوص مزیت‌های دفاعی کشور و قدرت‌ نظامی کشورمان که در سطح منطقه در رتبه اول قرار دارد، ارائه دادند. بنابر گزارش سرلشکر باقری، کشور ما آمادگی پاسخ به هرگونه تهدیدی را دارد.

فرهنگی همچنین گفت: سردار باقری در بخشی از صحبت‌های خود به محدودیت‌ها و مشکلات اشاره کردند. در عین حال افتخارات نظام‌ ما همواره این بوده که با همه محدودیت‌ها در زمینه‌های مختلف توانسته‌ایم به قدرت برتر منطقه و جهان تبدیل شویم.

وی یادآورشد: امیدواریم مجلس یازدهم بتواند در راستای تامین نیازهای اولیه ستاد نیروهای مسلح گام‌های موثری بردارد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بخش دوم نیز رییس مجلس شورای اسلامی در حوزه مسائل داخلی مجلس توضیحاتی ارائه کرده و پس از آن تعدادی از همکاران نیز نقطه نظرات و بعضا انتقادات خود را مطرح کردند. از آنجا که جلسه به طول انجامید فرصت برگزاری بخشی از جلسه به صورت علنی و ارائه گزارش فراهم نشد.

فرهنگی اظهارداشت: در آغاز جلسه روز یکشنبه رییس مجلس شورای اسلامی نیز توضیحاتی ارائه خواهند کرد.

وی همچنین گفت: در بازه زمانی قبل از شکل‌گیری کمیسیون‌ها وزرا و مسئولان مربوطه با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و ارائه‌ گزارش به نمایندگان فرصت تعامل و تبادل نظرات متقابل بین دو دستگاه را فراهم می‌کنند.

 سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: درباره کمیسیون‌های تخصصی نیز شب گذشته تا ساعت حدود ۱.۵ بامداد کمیسیون مشترک هیات رییسه به همراه روسای شعب جلسه داشته و اعتراضات همکاران را بررسی کردند.
وی با بیان اینکه با نظر هیات رییسه و روسای شعب مبنای شکل‌گیری کمیسیون‌ها امتیازبندی است، گفت: ان‌شاء‌الله تا پایان امروز عمده کمیسیون‌ها نهایی شده و ظرف چند روز آینده نیز مابقی آنها نهایی می‌شود.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: ان‌شاالله از هفته آینده کمیسیون‌ها بعد از انتخاب هیات رییسه کار خود را آغاز می‌کنند. در این فرصت نیز مسئولان و وزرا با حضور در صحن مجلس شورای اسلامی و ارائه‌ گزارش با نمایندگان تبادل نظر و تعامل خواهند داشت و با دیدگاه‌های مجلس جدید نیز آشنا می‌شوند.

به گفته فرهنگی مجلس شورای اسلامی هفته آینده در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه جلسه علنی خواهد داشت و پس از آن حدود یک هفته نماینده‌ها برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود خواهند رفت.

 

منبع: ایرنا

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: