جستجو
  پنجشنبه، 6 آذر 1399
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 27 خرداد 1399
سوری‌ها علیه تحریم‌های جدید آمریکا

  سوری‌ها علیه تحریم‌های جدید آمریکا

امتیاز: Article Rating

صدها هزار نفر از مردم سوریه روز سه شنبه در شهر بندری طرطوس در غرب و شهر درعا مرکز استان درعا در جنوب این کشور علیه تحریم های جدید امریکا با عنوان قانون قیصر (سزار) تظاهرات کرده و شعارهایی در محکومیت اقدام اخیر امریکا سر دادند.

به گزارش نفتون، شرکت کنندگان در حالی که عکس هایی از بشار اسد رییس جمهوری سوریه و پرچم های سه رنگ این کشور در دست داشتند ، بر پایداری در مسیر مقابله با سیاست های امریکا و برخی دشمنان سوریه تاکید کردند.

نمایندگان مجلس سنای آمریکا دسامبر ۲۰۱۹  قانون قیصر را تصویب کردند و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز آن را در بیستم دسامبر ۲۰۱۹ امضا کرد و قرار شد تا این قانون از ژوئن سال ۲۰۲۰ اجرا شود.

این قانون علیه افراد و نهادهای مرتبط با درگیری‌ها در سوریه تحریم‌های اضافی و محدودیت‌های مالی اعمال خواهد شد. همچنین افراد و سازمان‌های خارجی حامی پیمانکارانی که به نمایندگی از سوریه و کشورهای دوست این کشور فعالیت می کنند نیز ممکن است تحت تحریم‌ها قرار بگیرند. این تحریم‌ها علیه کسانی که در تولید نفت به سوریه کمک می کنند و یا نیازهای جنگی و فنی نیروهای این کشور را تامین می کنند و به صورت عمدی به آنها خدمات و معلومات ارائه می کنند، نیز اعمال خواهد شد.

در همین حال شماری از مردم شهر درعا در جنوب این کشور و نزدیک مرزهای اردن با سوریه نیز امروز با اجتماع در میدان مرکزی این شهر تحریم های اخیر امریکا علیه مردم سوریه را محکوم کردند.

حاضران در تظاهرات درعا نیز تحریم های جدید امریکا علیه مردم سوریه را محکوم کرده و بر ایستادگی در برابر آن تاکید کردند.

هفته گذشته نیز اهالی استان قنیطره و جولان با برگزاری تظاهرات تاکید کردند که جنگ تروریستی و محاصره اقتصادی که توسط مقامات آمریکایی علیه سوریه از چند سال پیش با استفاده از تروریست ها و تحمیل جنگ اقتصادی علیه سفره مردم سوریه با اعمال قانون موسوم به " قانون سزار " به راه انداختند، پایبندی به میهن و مقاومت ما را دو چندان می کند.

اعمال قانون قیصر یا همان تحریم ها گسترده از سوی آمریکا موجب شده است تا ارزش لیره واحد پول این کشور بشدت کاهش یافته و نرخ برابری آن در مقابل یک دلار به ۳ هزار و ۴۰۰ لیره برسد.

شرکت کنندگان در تجمع اعتراض آمیز در سوریه از جامعه بین المللی خواهان دخالت برای اجرای قانون بین المللی و رفع تحریم اقتصادی و توقف دخالت در امور داخلی ملت سوریه شده اند.

امریکا از سال ۲۰۱۱ میلادی و همزمان با آغاز بحران سوریه و اقدامات تروریست های مورد حمایت برخی کشورهای غربی -عربی - صهیونیستی در کنار برخی همسایگان سوریه تحریم هایی را به همراه اروپا علیه سوریه اعمال کرده و در روزهای اخیر نیز بر شدت این تحریم ها علیه سوریه و دوستان آن افزوده است.

دولت سوریه نیز با اتخاذ برخی سیاست ها از جمله برگزاری جلسه با تجار و بازرگانان به دنبال افزایش ارزش لیره و جلوگیری از سقوط بیشتر آن است . در این ارتباط برخی رایزنی های به عمل آمده موجب شد امروز (چهارشنبه)  پول ملی تقویت و به ۳ هزار و ۱۰۰ لیره در مقابل هر دلار برسد.

ورود غیرقانونی و تجاوزکارانه نیروهای امریکایی به مناطق شرقی سوریه ، احداث پایگاه های نظامی در ۱۹ منطقه این کشور ، حمایت از تروریست ها و آموزش نظامی آنان ، ارایه اطلاعات از تحرکات نیروهای سوری به تروریست ها ، نقل و انتقال تروریست ها هنگام محاصره نیروهای سوری از سوی نیروهای امریکایی از طریق هوا و محاصره حوزه های نفتی سوریه در شرق و شمال شرق این کشور از جمله اقدامات امریکا در ۶ سال گذشته و از زمان وارد کردن نیروهای نظامی خود به سوریه است.

 

منبع: ایرنا

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: